logo
ue

magazyny energii

Magazyn Energii - co to jest i jak działa?

Magazyny energii pozwalają gromadzić nadwyżkę energii elektrycznej w dzień i używanie jej gdy fotowoltaika kończy produkcję po zachodzie słońca czy w nocy. Pozwala to prosumentowi mądrze zarządzać energią i uzyskać szybki zwrot kosztów instalacji. Magazyny energii pozwalają również na wykorzystanie zgromadzonej energii, jako zasilanie awaryjne w momencie kiedy będą braki w dostawie prądu lub jakiś problem na łączach. Dzięki magazynom energii i zminimalizowaniu oddawania i pobierania energii jesteś w stanie zmniejszyć koszty utrzymania domu praktycznie do zera.

Magazyn Energii do domu jednorodzinnego – jaki wybrać?

Wybierając magazyn energii należy uwzględnić dobowe zapotrzebowanie na energię w naszym domu oraz średnią w skali roku. To nakieruje nas na wybór odpowiedniego urządzenia. Dla klasycznego modelu rodziny 3-osobowej (2 dorosłych + dziecko) optymalnym magazynem energii będzie taki z pojemnością około 10 kWh. Przed wybraniem magazynu energii warto zorganizować audyt energetyczny, bo wybór optymalnego urządzenia nie tylko zmniejszy koszty codziennego życia, ale także zwiększy efektywność instalacji.

 

Magazyn Energii – opłacalność

Tyle się słyszy dobrego na temat magazynów energii, ale czy to na pewno jest opłacalne, w końcu to najważniejsza kwestia? Czy taki magazyn energii w domu jest w ogóle nam potrzebny? Jeśli chcesz na nim zarobić to raczej wybij sobie ten temat z głowy. Jednak jeśli chcesz zabezpieczyć się przed brakami w dostawach prądu lub uchronić instalację przed wyłączaniem się w godzinach szczytu to ten produkt jest dla ciebie! Magazyn Energii całkowicie rozwiązuje te problemy.

Magazyny Energii na Polskim rynku

Rozwój Polskiego rynku magazynów energii jest określony potrzebą stabilizacji sieci, dla której coraz większą bolączką stają się przeciążenia. Sieć energetyczna, która jest niestabilna, to temat, z którym w ostatnim czasie często musimy się mierzyć. Duże firmy energetyczne wiedzą, że jest to technologia przyszłości i warto się nią zainteresować. Przyniesie to nie tylko korzyści finansowe, ale także dla środowiska i gospodarki. Korzystanie z wyprodukowanej przez nas energii, którą możemy dodatkowo magazynować w domowym magazynie energii wyklucza problem strat na przesyle i konieczności ciągłego inwestowania w rozproszoną infrastrukturę. 

Sprawia to, że magazyny energii są dzisiaj optymalnym rozwiązaniem zarówno dla prosumentów, jak i największych firm energetycznych w Polsce.