magazyny energii

Magazyn Energii - co to jest i jak działa?

Magazyny energii pozwalają gromadzić nadwyżkę energii elektrycznej w dzień i używanie jej gdy fotowoltaika kończy produkcję po zachodzie słońca czy w nocy, to pozwala prosumentowi mądrze zarządzać energią i uzyskać szybki zwrot kosztów instalacji. Magazyny energii pozwalają również na wykorzystanie zgromadzonej energii, jako zasilanie awaryjne w momencie kiedy będą braki w dostawie prądu lub jakiś problem na łączach. Dzięki magazynom energii i zminimalizowaniu oddawania i pobierania energii jesteś w stanie zmniejszyć koszty utrzymania domu praktycznie do zera.

Magazyn Energii do domu jednorodzinnego – jaki wybrać?

Wybierając magazyn energii do domu należy uwzględnić jakie dobowe zapotrzebowanie na energię wynosi w naszym domu oraz średnią w skali roku, to nakieruje nas przy wyborze odpowiedniego urządzenia. Dla klasycznego modelu rodziny 3-osobowej (2 dorosłe + dziecko) optymalnym magazynem energii to taki z pojemnością około 10 kWh. Warto jednak przed wybraniem magazynu energii zorganizować audyt energetyczny, bo wybór optymalnego urządzenia nie tylko zmniejszy koszty codziennego życia, ale także zwiększy efektywność instalacji.

 

Magazyn Energii – opłacalność

Tyle się słyszy dobrego na temat magazynów energii, ale czy to na pewno jest opłacalne, w końcu to najważniejsza kwestia? Czy taki magazyn energii w domu jest w ogóle nam potrzebny? Jeśli chcesz na nim zarobić to raczej wybij sobie ten temat z głowy. Jednak jeśli chcesz zabezpieczyć się przed brakami w dostawach prądu lub uchronić instalację przed wyłączaniem się w godzinach szczytu to ten produkt jest dla ciebie! Magazyn Energii całkowicie rozwiązuje te problemy.

Magazyny Energii na Polskim rynku

Rozwój Polskiego rynku magazynów energii jest określony potrzebą stabilizacji sieci, dla której coraz większym bolączką stają się przeciążenia. Siec energetyczna, która jest niestabilna, to temat w ostatnim czasie, z którym często musimy się zmierzać. Duże firmy energetyczne wiedzą, że jest to technologia przyszłości i warto się nią zainteresować, przyniesie to nie tylko korzyści finansowe, ale też dobre dla środowiska i gospodarki. Korzystanie wyprodukowanej przez nas energii, która możemy dodatkowo magazynować w domowym magazynie energii wyklucza problem strat na przesyle i konieczności ciągłego inwestowania w rozproszoną infrastrukturę, co sprawia, że magazyny energii są dzisiaj optymalnym rozwiązaniem zarówno dla prosumentów, jak i największych firm energetycznych w Polsce.